Data publikacji w serwisie:

Warsztaty Design Thinking (26.05.2020)

Poznański Park Naukowo-Technologiczny Fundacji UAM oraz Wydział Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej UAM zapraszają na warsztaty Design Thinking w formie zdalnej dla studentów studiów magisterskich i doktoranckich. Warsztaty odbędą się już 26.05.2020 r. w godz. 10:00-13:00 za pośrednictwem aplikacji MS Teams. Zgłoszenia udziału można przesyłać do 24.05 do dra Bartłomieja Kołsuta (bartkol@amu.edu.pl). Warsztaty są bezpłatne, poprowadzą je pracownicy Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego Fundacji UAM.

O warsztatach

Podczas 3 godzinnego warsztatu poznacie podstawy narzędzia Design Thinking służącego projektowaniu i wdrażaniu w życie innowacyjnych pomysłów. Design Thinking to wykorzystywana i doceniana w biznesie metoda oraz sposób myślenia. Jako, że jednym z fundamentów DT jest praca zespołowa, pochylimy się również na tym co sprawia, że zespół jest skuteczny i pracuje się w nim z przyjemnością.

Poruszane tematy

 • Wprowadzenie do teorii ról zespołowych dra Meredith Belbin
 • Design Thinking (DT) jako narzędzie służące do rozwiązywania problemów biznesowych i czasami życiowych 😊
 • Przykłady zastosowań DT wokół nas
 • Garść obserwacji dotychczasowych trendów

Forma spotkania

 • Prezentacja on-line
 • dyskusje i praca w grupach (przy włączonym dźwięku i video)

Korzyści dla uczestnika

 • świadomość centralnej roli człowieka przy tworzeniu produktów,
 • pozyskanie praktycznej wiedzy dotyczącej wykorzystywania Design Thinking przy projektowaniu innowacyjnych produktów,
 • wiedza jak projektować produkty i usługi faktycznie pożądane przez klientów,
 • poszerzenie wiedzy dotyczącej aktualnych nurtów związanych z tworzeniem innowacji,
 • garść inspiracji z kraju i świata gdzie wykorzystana została metoda Design Thinking,
 • zwiększenie odwagi w poszukiwaniu odpowiedzi na wyzwania stawiane przez trudny oraz przepełniony rynek,
 • garść wskazówek jak przetrwać pracę zespołową osiągając jednocześnie dobre rezultaty

Forma

Szkolenie pomimo, że on-line ma charakter warsztatowy, część wykładowa poprzedzająca każdy z poszczególnych komponentów programu zostanie uzupełnione case-studies.

Uczestnicy pracują  w małych grupach roboczych, a po zakończenie każdego z etapów procesu dzielą się na forum wypracowanymi rezultatami.

Prowadzący:

Anna Padewska-Organ od 5 lat pracuje ze startupami i firmami na różnych etapach rozwoju, które są zainteresowanie projektowaniem usług. Współautorka innovation challange realizowanego m.in. dla OLX Group. Przez 2 lata była mentorką EU-XCEL, europejskiego akceleratora startupów z branży ICT. Wierzy, że przyjazne użytkownikom rozwiązania powstają w miejscach, gdzie przenikają się dobre relacje międzyludzkie i sprawnie działające procesy. Na co dzień pracuje jako Lead Innovation Specialist w zespole Kreowania Innowacji. Absolwentka Psychosomatyki i Somatopsychologii na Uniwersytecie SWPS oraz Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.

Seweryn Olek trener w Poznańskim Parku Naukowo-Technologicznym, moderator Design Thinking, biotechnolog. Prowadzi zespoły przez proces projektowania rozwiązań odpowiadających na realne potrzeby i motywacje użytkowników. Poprzez warsztaty stymulujące kreatywność i usprawniające pracę zespołową tworzy środowisko sprzyjające innowacjom.

Maciej Nowak od ponad dekady związany z PPNT, Kierownik Zespołu Kreowania Innowacji.  Pracował z ponad pięcioma tysiącami uczestnikami w siedmiu krajach. Od 12 lat pomaga zespołom przechodzić przez proces grupowy, tak aby ich praca była przyjemniejsza i efektywniejsza. Miłośnik i trener Design Thinking oraz kreowania innowacji, absolwent Biznesu Międzynarodowego na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu.