Losy absolwentów

Losy absolwentów pozyskiwane są z Ogólnopolskiego Systemu Monitorowania Ekonomicznych Losów Absolwentów Szkół Wyższych (dalej ELA).

https://ela.nauka.gov.pl/pl/infographics/graduates?year=17&level=I_STOPNIA&area=OB01&discipline=DZ0101&i=e710b07d&graduationYear=2021&studyField=DZ00&studyLevel=FIRST&institution

Od roku akademickiego 2022/23 studenci kończący studia na naszych kierunkach, mają także możliwość pozostawienia danych kontaktowych (adresów mailowych) między innymi w celach badań ich dalszych losów. Na tej podstawie jest tworzona baza danych adresowych, która będzie wykorzystywana do badań ankietowych naszych absolwentów .

Zależy Nam, aby pozostać z Absolwentkami i Absolwentami UAM w kontakcie, podtrzymywać więzi, a także tworzyć możliwości udziału dla Was np. w prowadzonych badaniach naukowych w UAM.

Monitorowanie losów zawodowych absolwentów, podtrzymywanie więzi/związków stanowi m.in. jeden z celów operacyjnych Strategii rozwoju UAM 2020-2030.

Prowadzimy obecnie interesujący projekt #jestemzUAM, jest szansa, że odezwiemy się do Ciebie w przyszłości !! i opowiesz Nam o swojej ścieżce kariery i sukcesach zawodowych...

https://amu.edu.pl/absolwenci/jestemzuam

Funkcjonuje również Stowarzyszenie Absolwentów UAM, oferujące interesujące inicjatywy!

https://stowarzyszenieabsolwentow.amu.edu.pl/

Do realizacji potrzebne są:

 • aktualne dane kontaktowe
 • zgoda na wykorzystanie danych osobowych, którą należy odszukać w systemie USOSweb (instrukcja w punktach poniżej)

USOSweb

 1. Student rozpoczynający ostatni rok/semestr studiów będzie miał automatycznie dodane dwie zgody, które będzie mógł odrzucić lub zaakceptować.
 2. Będą to:
  1. Udział absolwentów w badaniach naukowych;
  2. Podtrzymywanie związków UAM z absolwentami.
 3. Dane będą przetwarzane do czasu cofnięcia zgody. W celu cofnięcia należy kontaktować się z właściwym BOS dla Wydziału.  
 4. Deklaracje pojawia się przy zalogowaniu do USOSweb, podejmujesz decyzję o akceptacji/odrzuceniu, aby przejść dalej w systemie.
 5. Każda deklaracja związana jest z danym programem np. student 2 programów będzie miał 2 …
 6. W przypadku skreślenia, oświadczania są anulowane, przy wznowieniu na ostatni rok dokumenty ponownie są dodawana do akceptacji/odrzucenia.

Zachęcamy też Was do zapoznania się z sylwetką jednego z naszych Absolwentów - Jana Gosiewskiego, który od 2019 roku pełni funkcję dyrektora Zarządu Transportu Miejskiego w Poznaniu 

https://www.youtube.com/watch?v=WresLfL3OOQ