Biblioteka cyfrowa prac Profesora Zbyszka Chojnickiego

Profesor Zbyszko Chojnicki (1928-2015)

był jednym z najwybitniejszych polskich geografów, uznanym autorytetem o światowej renomie w dziedzinie teorii i metodologii geografii. Był twórcą poznańskiej szkoły naukowej nowoczesnej geografii społeczno-ekonomicznej. Profesor odegrał ważną rolę w kształtowaniu nowoczesnych trendów w tej dyscyplinie, a jego dokonania naukowe i działalność na forum międzynarodowym przyczyniły się do wzrostu znaczenia polskiej geografii w nauce światowej.

Biblioteka cyfrowa prac Profesora Zbyszka Chojnickiego jest zbiorem ponad 130 jego publikacji, które po raz pierwszy zostały zgromadzone i udostępnione razem w postaci cyfrowej.

Prace te ukazały się w okresie 1957-2011 i choć niektóre z nich mają już charakter historyczny, to idee w nich zawarte są ciągle aktualne. Wiele z tych publikacji stanowiło bowiem przełom w myśli geograficznej i formułowało nowe podejścia badawcze oraz koncepcje teoretyczne. Prace Profesora Zbyszka Chojnickiego zawarte w niniejszej bibliotece cyfrowej stanowią dziedzictwo naukowe polskiej geografii, które powinno być znane obecnym i przyszłym pokoleniom geografów.

>> LISTA PUBLIKACJI DO POBRANIA <<