Stypendia Fulbrighta 2022/2023

Zachęcamy do skorzystania  z  programów stypendialnych Fulbrighta skierowanych do pracowników naukowych oraz  doktorantów.

Fulbright Senior Award to program umożliwiający pracownikom polskich instytucji akademickich i naukowych realizację samodzielnych projektów badawczych lub badawczo-dydaktycznych w instytucjach goszczących w USA.

W czasie pobytu w USA stypendysta realizuje własny projekt badawczy i/lub dydaktyczny w amerykańskiej uczelni, instytucie badawczym, instytucji rządowej lub organizacji pozarządowej. Poza realizacją projektu badawczego, stypendyści mogą również prowadzić zajęcia dydaktyczne.

Nabór wniosków na wyjazd w roku akademickim 2022-23 trwa do 28 maja 2021 do godz. 23:59 czasu polskiego. Liczba planowanych stypendiów: 20.

Więcej, szczegółowych informacji można znaleźć TUTAJ.

Fulbright Junior Research Award to stypendia dla osób przygotowujących rozprawę doktorską w polskich instytucjach naukowych przeznaczone na realizację własnego projektu badawczego w USA powiązanego z tematyką przygotowywanej rozprawy doktorskiej.

Celem stypendium, trwającego od 4 do 10 miesięcy, jest realizacja własnego projektu badawczego w amerykańskiej uczelni, instytucie badawczym non-profit lub organizacji pozarządowej w USA, powiązanego z tematyką przygotowywanej rozprawy doktorskiej.

Nabór wniosków na wyjazd w roku akademickim 2022-23 trwa do 28 maja 2021 do godz. 23:59 czasu polskiego. Liczba planowanych stypendiów: 18.

Więcej, szczegółowych informacji można znaleźć TUTAJ.

Nazwa Numer Obowiązujący od / Kto wydał Pobierz plik
Fulbright Senior Award 2022.docx 10.02.2021 Tomasz Herodowicz
DOCX
Pobierz DOCX Fulbright Senior Award 2022.docx(16.3 KB)