Wydział reprezentowany na XIX Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Małe Miasta w Katowicach

Podczas XIX Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Małe Miasta: Przestrzeń, społeczeństwo, gospodarka, która odbyła się w dniach 26-27 października 2023 roku w Katedrze Gospodarki Przestrzennej i Środowiskowej Uniwersytetu Ekonomicznego Katowicach WGSEiGP był reprezentowany w dwóch panelach.

W panelu Małe miasta w świetle aktualnych badań dr hab. prof. UAM Barbara Konecka-Szydłowska i dr Marcin Woźniak zaprezentowali referat pt. ,,Wykorzystanie analizy czynnikowej do oceny sytuacji społeczno-gospodarczej nowych miast’’. Następnie dr hab. prof. UAM Barbara Konecka-Szydłowska oraz dr hab. Katarzyna Kulczyńska przedstawiły prezentację pt. ,,Ocena poziomu prężności i wrażliwości najmniejszych miast Polski w wymiarze demograficznym’’.

Z kolei w panelu Małe miasta – przykłady nowych kierunków rozwoju lic. Dawid Kozubek zaprezentował referat pt. ,,Zróżnicowanie poziomu rozwoju społeczno-gospodarczego układów obwarzankowych małych miast w województwie wielkopolskim’’. Dla Pana Dawida udział w konferencji stanowił element realizacji indywidualnego projektu naukowego finansowanego z programu „Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza” na podstawie wniosku nr 076/34/UAM/0001.

Konferencja miała na celu prezentację dorobku naukowego, przegląd praktyk oraz dyskusję nt. przemian przestrzennych, środowiskowych, gospodarczych, społecznych i kulturowych zachodzących w małych ośrodkach miejskich w kontekście zmian na obszarach wiejskich oraz integrację środowisk ekonomistów, geografów, socjologów, urbanistów i architektów podejmujących badania naukowe z zakresu rozwoju małych miast i ich oddziaływania na obszary wiejskie.

W załączniku program konferencji.

Nazwa Numer Obowiązujący od / Kto wydał Pobierz plik
Program konferencji DK.pdf 8.11.2023 Paulina Perkowska
Pobierz PDF Program konferencji DK.pdf(223.0 KB)