Wybory ERSA Sekcja Polska

W dniu 30 października 2023 roku odbyło się Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia ERSA Sekcja Polska, którego celem był wybór władz Stowarzyszenia na nową kadencję 2023-2026. Wśród nowych władz  znaleźli się również przedstawiciele naszego Wydziału: prof. dr hab. Paweł Churski, dr inż. Wojciech Dyba oraz dr inż. arch. kraj. Tomasz Herodowicz. Jednocześnie dziękujemy dr. Tomaszowi Kossowskiemu za długoletnie pełnienie funkcji sekretarza w czasie poprzednich kadencji w latach 2013-2023.

Serdecznie gratulujemy wyboru i życzymy wielu sukcesów oraz satysfakcji z pełnienia nowych funkcji. Jesteśmy przekonani, że nasi pracownicy przyczynią się do dalszego rozwoju działalności Stowarzyszenia ERSA Sekcja Polska, które jest polską częścią międzynarodowej organizacji The European Regional Science Association (ERSA) w ramach Regional Science Association International (RSAI), będącej ponadnarodowym zrzeszeniem krajowych i regionalnych stowarzyszeń naukowych o podobnym profilu z  całej Europy. Członkami ERSA są naukowcy oraz specjaliści ds. polityki lokalnej i regionalnej, zainteresowani zagadnieniami ekonomiki miejskiej i regionalnej, planowania przestrzennego oraz rozwoju lokalnego.

Poniżej prezentujemy pełne składy nowo wybranych organów władz Stowarzyszenia.

Władze Stowarzyszenia ERSA Sekcja Polska (kadencja 2023-2026)

Zarząd:

• Artur Ochojski – prezes,
  • Magdalena Wiśniewska – wiceprezes,
  • Wojciech Dyba – sekretarz,
  • Justyna Trippner-Hrabi – skarbnik,
  • Edyta Szafranek-Stefaniuk – członek,
  • Tomasz Herodowicz – członek

Komisja Rewizyjna:

• Agata Żółtaszek – przewodnicząca,
  • Paweł Churski – członek,
  • Marcin Feltynowski- członek

Sąd Koleżeński:

• Agnieszka Dembicka-Niemiec – przewodnicząca,
  • Ewa Boryczka – członek,
  • Aleksandra Nowakowska – członek

Przy okazji chcielibyśmy również zachęcić pracowników naszego Wydziału do aktywnego włączenia się w prace Stowarzyszenia i  zapisania się w skład jego członków. Szczegóły są dostępne na stronie internetowej ERSA Sekcja Polska.