Data wydarzenia: -

Seminarium Człowiek, przestrzeń i miejsce pt. "Konflikty, nierówności i wykluczenie w przestrzeni miejskiej"

Wydział Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na przyjemność zaprosić na Seminarium Geografii Społecznej, które odbędzie się 7 marca 2024 roku i odbędzie się pod tytułem „Konflikty, nierówności i wykluczenie w przestrzeni miejskiej”. Wydarzenie odbędzie się w formie zdalnej.

Głównym celem seminarium jest zapewnienie pola do wymiany doświadczeń, koncepcji i wiedzy pomiędzy młodymi naukowcami i ekspertami stwarzającego szansę na merytoryczną dyskusję w gronie osób skupionych w środowisku naukowym zajmujących się prowadzeniem badań w ramach nauk humanistycznych i społecznych, a szczególnie geografii człowieka. Seminarium będzie więc okazją do integracji przedstawicieli różnych dyscyplin. Seminarium będzie stanowiło także platformę rozwoju potencjału naukowo-dydaktycznego uczestników z różnych dyscyplin naukowych.

Podczas Seminarium zaproszone prelegentki i prelegenci wygłoszą referaty w ramach trzech sesji panelowych:

1. Konflikty w przestrzeni miejskiej
  2. Nierówności w przestrzeni miejskiej
  3. Wykluczenie w przestrzeni miejskiej

Uczestnictwo w wydarzeniu jest otwarte i bezpłatne.

Szczegółowe informacje znajdują się w Komunikacie I.