Data wydarzenia: -

Geografia i historia pieniądza: Skąd pochodzą i gdzie zmierzają finanse świata?

W dniach 20-25 maja 2024 r. na naszym wydziale gościć będzie prof. Dariusz Wójcik.

Prof. Wójcik jest profesorem geografii finansowej na National University of Singapore i współpracownikiem School of Geography and the Environment na Uniwersytecie w Oksfordzie. Założył i przewodniczy Global Network on Financial Geography oraz redaguje czasopismo Finance i Space. Jest autorem książek i publikacji naukowych w dziedzinie geografii, ekonomii, polityki ekonomicznej i rozwoju zrównoważonego. Jego prace publikowane były m.in. w Journal of Economic Geography, Economic Geography, Progress in Human Geography, Regional Studies, Urban Studies oraz Environment and Planning. Za wkład do nauk społecznych został wyróżniony honorowym członkostwem Brytyjskiej Akademii Nauk Społecznych.

W dniu 22 maja (środa) o godz. 12.00 w Sali 21 Pan Profesor wygłosi wykład otwarty pod tytułem „Geografia i historia pieniądza: Skąd pochodzą i gdzie zmierzają finanse świata?”.

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w tym wydarzeniu.