XVII Akademickie Mistrzostwa Polski na Celność Lądowania

W imieniu Koła Strategicznego Politechniki Wrocławskiej – Akademickiego Klubu Lotniczego, mamy zaszczyt zaprosić studentów Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu do udziału w XVII Akademickich Mistrzostwach Polski na Celność Lądowania.

W tym roku odbędzie się już kolejna edycja tych zawodów szybowcowych, których to nasze koło od samego początku jest organizatorem. Jest to wydarzenie zrzeszające akademickich pilotów z całej Polski. Zawody polegają na wylądowaniu szybowcem, przez osobę do tego uprawnioną, do widocznego na ziemi celu w jak najbliższej od niego odległości.

Piloci będą ze sobą konkurować na terenie Aeroklubu Wrocławskiego na lotnisku w Szymanowie, w dniach 21 oraz 22 września. Pierwszego dnia zawody rozpoczną się o godzinie 9:00 i będą trwały do godziny około 17:00, natomiast drugiego dnia rozpoczęcie będzie miało miejsce również o godzinie 9:00, za to zakończenie planowane jest na godzinę 13:30.

Naszą misją związaną z zawodami jest popularyzowanie sportów lotniczych, a zarazem stworzenia wspólnej płaszczyzny dla pasjonatów oraz początkujących adeptów lotnictwa, dającej możliwość spędzenia wspólnie czasu w magicznym klimacie aeroklubu i szybowców. Jest to jedyna w swoim rodzaju możliwość wymiany wiedzy oraz doświadczenia lotniczego pomiędzy młodymi pilotami, ich bardziej doświadczonymi kolegami - pilotami bezpieczeństwa z którymi startują, oraz wszystkimi pozostałymi uczestnikami.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie wydarzenia.

Będzie nam niezmiernie miło, gdyby zaszczyciliby nas Państwo swoją obecnością.

Prosilibyśmy o potwierdzenie przybycia mailowo na adres pocztowy pwr.jetstream@gmail.com. W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu mailowego oraz na nr telefonu 508 329 332.

Formularz zapisowy

Z wyrazami szacunku,