Data publikacji w serwisie:

Wykłady prof. Daniela A. Griffitha

Szanowni PAństwo, z przyjemnością informujemy, że w semestrze letnim gościnne wykłady (w formie zdalnej) przeprowadzi na naszym Wydziale prof. Daniel A. Griffith z University of Texas at Dallas. Będą to dwa kursy w wymiarze 30 godzin każdy: "Urban Economic Geography" oraz "Understanding Spatial Autocorrelation". W ramach każdego kursu przewidziano możliwość indywidualnych konsultacji.

Zajęcia są otwarte dla studentów, doktorantów oraz pracowników. Osoby zainteresowane uczestnictwem proszę o wypełnienie zamieszczonego poniżej formularza zgłoszeniowego w terminie do 24 lutego:

https://forms.office.com/Pages/ResponsePage.aspx?id=4Z5ocy-0JU6l9mbR8pvAkgtt4Ior1fZIitj162ItW_FUNkhLTE9PQVlLOTIwSTBJOFc0TUoxQ0k4TC4u

Profesor Daniel A. Griffith to ekspert należący do czołówki światowej naukowców zajmujących się statystyką przestrzenną oraz ilościową (miejską) geografią ekonomiczną. Jest autorem ponad 200 publikacji, w tym kilkunastu książek, podręczników i monografii. Był i jest obecnie członkiem zespołów redakcyjnych najważniejszych czasopism w zakresie jego aktywności naukowej, w tym pełnił rolę redaktora naczelnego czasopisma Geographical Analysis. Jako invited speaker wygłosił kilkadziesiąt wykładów na znaczących konferencjach międzynarodowych. Otrzymał wiele nagród i był wybierany jako członek wielu towarzystw naukowych. Prowadził wykłady dla studentów w wielu miejscach na świecie. Jego instytucja macierzysta to The University of Texas at Dallas (USA).

Więcej szczegółów: https://utdallas.edu/chairs/profiles/dr-daniel-a-griffith