Władze lokalne zainteresowane projektem naszej studentki

Praca licencjacka napisana w ubiegłym roku przez panią Weronikę Pupkę pt. "Koncepcja rewitalizacji obszaru Starej Gorzelni w Kwilczu" spotkała się z dużym zainteresowaniem ze strony władz lokalnych. Projekt ma szansę na wpisanie do właśnie opracowywanej Strategii Rozwoju Gminy Kwilcz.

W dniu 17.05.2024, z inicjatywy radnego Martina Halasza, pani Weronika odbyła spotkanie z Wójtem Stanisławem Mannkiem, podczas którego przedstawiła główne wyniki swoich badań. Jej praca obejmowała m.in. zinwentaryzowanie stanu obecnego oraz  przeprowadzenie ankiety wśród społeczności lokalnej na temat potrzeb mieszkańców w zakresie wykorzystania zabytkowego obiektu. Autorka zaproponowała kompleksową rewitalizację Starej Gorzelni i wprowadzenie na tym obszarze szeregu nowych funkcji, w tym przede wszystkim rekreacyjnej, kulturowej i gastronomicznej.

Z relacji zamieszczonych w mediach społecznościowych wynika, że przedstawiciele władzy lokalnej są nastawieni bardzo entuzjastycznie do projektu Pani Weroniki.

Jako Wydział jesteśmy dumni z naszej studentki i życzymy sukcesów we wdrażaniu zaproponowanych rozwiązań. Warto również zaznaczyć, że praca Pani Weroniki, napisana pod kierunkiem dr inż. arch. kraj. Tomasza Herodowicza, zdobyła I miejsce w tegorocznej edycji Wydziałowego Konkursu Prac Dyplomowych w kategorii prac licencjackich.

Liczymy, że ta informacja zmotywuje pozostałych studentów do jeszcze bardziej wytężonej pracy w ramach pisanych prac dyplomowych pokazując, że niekoniecznie zawsze trafiają one jedynie do uczelnianego archiwum. Mamy nadzieję, że być może wkrótce będziemy mogli podzielić się kolejnymi tego typu sukcesami.