Data publikacji w serwisie:

UKRAINA - Zbiórka

W związku z aktualną sytuacją w Ukrainie, rozpoczynamy na Naszym Wydziale oddolną zbiórkę darów, które zostaną bezpośrednio przekazane stronie ukraińskiej (przez naszego Absolwenta Bartosza Wierciocha).

W 2015 r. i 2016 r. organizowaliśmy skutecznie akcje pomocy najróżniejszym grupom poszkodowanych podczas pierwszej fazy wojny w Ukrainie. Docieraliśmy w różne miejsca: od Lwowa, przez Mikołajów na południu, po Starobielsk, Siewierodonieck czy Kramatorsk na wschodzie.

Gwarantuje, iż osoby, którym zostaną przekazane zebrane rzeczy są sprawdzone. Podczas wyjazdu z pomocą humanitarną w 2016 roku poznałam je osobiście.

Wszyscy jesteśmy wstrząśnięci wydarzeniami, które mają miejsce w Ukrainie. Znając dramatyczną sytuację Naszych sąsiadów oraz dotykające ich już w tym momencie braki podstawowych produktów medycznych proszę o wsparcie Naszej inicjatywy.

Zbieramy rzeczy aktualnie najpotrzebniejsze: 

- wszelkie środki opatrunkowe,

- opaski uciskowe / stazy taktyczne,

- gazy jałowe,

- opatrunki hemostatyczne,

- opatrunki hydrożelowe,

- opatrunki okluzyjne,

- opatrunki wentylowe,

- szyny Kramera,

- opatrunki izraelskie,

- rękawiczki jednorazowe,

- rurki nosowo - gardłowe (najlepiej rozmiar 6),

- nożyczki ratownicze,

- taktyczne gazy skompresowane,

- igły dekompresyjne

- podstawowe leki przeciwbólowe

- środki czystości, higieny osobistej i pieluchy

- żywność o przedłużonej trwałości

- chemia gospodarcza

Są one w Ukrainie artykułami deficytowymi, niezbędnymi do ratowania ludzkiego zdrowia i życia. Z uwagi na powyższe są najbardziej potrzebne!!

Potrzebna jest również luźna odzież dla osób hospitalizowanych. W przeszłości znaczna część zebranej przez nas odzieży ze względu na swój stan nie nadawała się do przekazania potrzebującym, dlatego uprzejmie proszę o przekazywanie wyłącznie nowych ubrań.

Ponadto karimaty, śpiwory, SPRAWNE wózki inwalidzkie, SPRAWNE powerbanki, świeczki, zapałki, środki do dezynfekcji oraz latarki.

Osoba oraz Instytucja, której przekażemy zebrane dary jest sprawdzona, Pani Julia już wcześniej z nią współpracowała. Ze względów bezpieczeństwa nie możemy podać więcej informacji.

WAŻNE: Pragnę podkreślić, że Nasza zbiórka ma charakter oddolny i prywatny - NIE ZBIERAMY PIENIĘDZY! 

Dary będzie zbierała Julia Kaczmarek-Khubnaia od przyszłego tygodnia w swoim pokoju 149. W razie nieobecności Julii można zostawiać je również w pokoju 151.

Bartek Wiercioch przyjmuje dary również w siedzibie biura Koczorowski Kancelaria Urbanistyczna na ul. Tęczowej 8 w Poznaniu (w dni powszednie w godzinach 9-16).

Serdecznie pozdrawiam,

Julia Kaczmarek-Khubnaia