Data publikacji w serwisie:

Szkoła Letnia TeRRIFCA #NaszKlimat2030 – Dni Planisty 2021

W dniach 6-7 maja 2021 roku odbyła się pierwsza część Szkoły Letniej TeRRIFICA #NaszKlimat2030 w ramach Dni Planisty: Środowisko-klimat-przestrzeń organizowanych przez Akademickie Koło Naukowe Gospodarki Przestrzennej.

Pierwszego dnia spotkania studenci oraz doktoranci z całej Polski mieli okazję zaprezentować swoje wystąpienia naukowe dotyczące klimatu, środowiska i przestrzeni. Spotkania odbyły się w czterech panelach, gdzie 22 uczestników zaprezentowało 19 wystąpień. Reprezentowali oni najważniejsze ośrodki naukowe w Polsce, powiązane nie tylko z gospodarką przestrzenną i geografią, ale również z architekturą, ochroną środowiska, architekturą krajobrazu, urbanistyką i sztuką.

Nagranie z pierwszego dnia:Drugiego dnia zapisani uczestnicy wzięli udział w warsztatach realizowanych przez polski zespół TeRRIFICA, które polegały na tworzeniu w miejscu negatywnie klimatycznych hot-spotów, miejsc bardziej przyjaznych. Po części teoretycznej i kreatywnej użytkownicy przenieśli się do wirtualnego świata przy pomocy aplikacji Arkio. Wypracowane koncepcje oraz wizje z warsztatów będą kontynuowane na kolejnej części Szkoły Letniej.

Nagranie z drugiego dnia:


Już teraz serdecznie zapraszamy na warsztaty 10 czerwca, gdzie będziemy kontynuować wypracowywanie wspólnej wizji klimatu w 2030 roku. Wizję chcemy wypracowywać między innymi na podstawie pomysłów zebranych na naszej wirtualnej tablicy, do której używania zachęcamy już teraz.