Data publikacji w serwisie:

Stypendium Miasta Poznania dla Studentki Zintegrowanego Planowania Rozwoju

Z dumą informujemy, że Studentka I roku kierunku Zintegrowane Planowanie Rozwoju realizowanego na naszym wydziale, Pani Julia Wiktoria Ryfa, otrzymała Stypendium Miasta Poznania na rok akademicki 2021/2022. Laureatce serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Już po raz 14. przyznano stypendia dla laureatów i finalistów ogólnopolskich olimpiad przedmiotowych, którzy podjęli studia na poznańskich uczelniach. W tym roku akademickim ze wsparcia naukowego skorzysta 28 młodych ludzi. Tym samym grono stypendystów Miasta Poznania ze wszystkich edycji zwiększyło się do 386 osób.

Nagrodzonym pogratulowali Grzegorz Ganowicz, przewodniczący Rady Miasta Poznania oraz Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.

- Program, w którym wzięliście udział, jest realizowany od kilkunastu lat. W ten sposób staramy się wspierać akademicki wymiar miasta. Mamy nadzieję, że studiowanie w Poznaniu spodoba Wam się na tyle, że pozostaniecie tutaj na dłużej - zajmiecie miejsca w różnych organizacjach i instytucjach oraz będziecie współtworzyć i kreować nasze miasto, starając się aby rozwijało się jak najlepiej - mówił do zgromadzonych studentów Grzegorz Ganowicz.

- Cieszymy się, że życie na powrót zagościło w murach naszych poznańskich uczelni. Wszyscy tęskniliśmy za powrotem studentów. Bez nich Poznań byłby zupełnie innym miastem - mniej atrakcyjnym, ciekawym i nastawionym na rozwój. Dzięki współpracy z poznańskimi uczelniami stolica Wielkopolski jest postrzegana jako miasto ludzi ambitnych, młodych, mających przed sobą wiele perspektyw. Cieszymy się, że zdecydowali się Państwo studiować w naszym mieście. Liczymy na to, że po zakończeniu nauki zwiążecie swoją przyszłość z Poznaniem. A jeśli los rzuci was poza granice naszego miasta, to będziecie nasze poznańskie środowisko miło wspominać i staniecie się jego ambasadorami - mówił do stypendystów Mariusz Wiśniewski.

Studentów i studentki powitał również prof. Andrzej Legocki, przewodniczący Rady Akademickiego i Naukowego Poznania, która opiniowała wnioski stypendialne.

- W imieniu rady składam Państwu serdeczne gratulacje. Czekają Was piękne lata. Czas studiowania jest z całą pewnością okresem kształtowania osobowości, nawyków, przyzwyczajeń, poszerzania horyzontów. To okres, w którym będziecie bez przerwy dokonywali wyborów - zawodowej specjalizacji i zainteresowań. W Poznaniu możecie znaleźć bardzo dużo kulturalnych rozrywek. Miasto oferuje Wam ogromną paletę możliwości - mówił prof. Andrzej Legocki.

W tym roku akademickim ze stypendium skorzysta 10 laureatów i 18 finalistów olimpiad z 7 województw (w większości z Wielkopolski, ale też z woj. zachodniopomorskiego, dolnośląskiego, lubelskiego, lubuskiego, śląskiego i podkarpackiego).

Najliczniej reprezentowane w obecnej edycji były Olimpiady Chemiczna, Biologiczna oraz Literatury i Języka Polskiego.

W roku 2021/2022 Miasto oferuje wybranym studentom pierwszego roku stypendia w wysokości 1 600 zł (laureaci) i 1 400 zł (finaliści) miesięcznie. Będą one wypłacane przez jeden rok akademicki, od października do czerwca. W ten sposób Miasto chce dać młodym ludziom możliwość skupienia się na nauce i rozwijania swoich talentów.

W tym roku największym zainteresowaniem wśród stypendystów cieszy się Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, na którym naukę podjęło 15 studentów i studentek. Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego wybrało 8 osób. Na studia na Politechnice Poznańskiej zdecydowało się 3 nagrodzonych. Na Uniwersytecie Artystycznym im. Magdaleny Abakanowicz studiuje 1 osoba, podobnie na Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego.