W dniach 20.02.2024-15.03.2024 odbywa się w systemie USOS rekrutacja uzupełniająca na wyjazdy na studia w ramach programu Erasmus+ na rok akademicki 2024/2025. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą wyjazdów dostępną w systemie USOS oraz z poniższymi zasadami rekrutacji.
Podstawy kwalifikacji studentów:
Student ubiegający się o wyjazd na studia zagraniczne w ramach Programu Erasmus+ nie może mieć średniej ocen niższej niż 3,0. Im wyższa średnia, tym większe szanse na uzyskanie stypendium. W procedurze rekrutacji pod uwagę brana jest dodatkowo znajomość języka/języków obcych, certyfikaty (nieobowiązkowe). Aktywność w życiu naukowym, kulturalnym i społecznym jest dodatkowym atutem.
Ranking kandydatów sporządzany jest na podstawie:
- średniej ocen ze studiów (3-5 pkt),
- znajomości języka/języków obcych, certyfikatów (0-1 pkt),
- aktywności w życiu naukowym, kulturalnym i społecznym (0-1 pkt).
Studenci wybierają uczelnie zagraniczne tylko spośród tych, które podpisały umowę z WGSEiGP. Każdy ma prawo do aplikowania na trzy uniwersytety.
W pierwszej kolejności brani są pod uwagę studenci z III roku studiów I stopnia i II roku studiów II stopnia (starszeństwo roku). Pierwszeństwo mają również osoby, które nigdy nie korzystały z Programu Erasmus+.
Pomiędzy studentem, któremu przyznano miejsce (grant) a Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu podpisywana jest umowa, zawierająca warunki podjęcia studiów w ramach Erasmus+. Dokument ten poświadcza pełną akceptację udziału studenta w programie przez Wydział. Przed podpisaniem umowy, student zobowiązany jest złożyć niezbędne dokumenty aplikacyjne (w tym dokumenty w USOSweb) w wymaganym terminie.
Wymagane dokumenty:
- Wypełniony i złożony przez kandydata wniosek w systemie USOSweb,
- Zgoda promotora w przypadku studentów ostatnich lat studiów I i II stopnia piszących pracę dyplomową,
- dokumenty uwierzytelniające dodatkowe kompetencje studenta (nieobowiązkowe).
Wszystkie dokumenty należy składać do Koordynatora Wydziałowego.