Dawid Szymczak pojedzie na wymianę studencką do Korei Południowej

Student piątego roku gospodarki przestrzennej Dawid Szymczak w semestrze letnim pojedzie na wymianę studencką na Handong Global University znajdujący się w mieście Pohang.

Pan Dawid planuje przeprowadzić badania dwóch przestrzeni publicznych w mieście Pohang w ramach pracy magisterskiej pisanej pod kierunkiem dr. Michała Rzeszewskiego.

Wymiana studencka z Koreą Południową stanowiła wyzwanie organizacyjne, jak podkreśla nasz student. Niełatwo było znaleźć uczelnię realizującą kursy związane z gospodarką przestrzenną w języku angielskim. Ostatecznie wybór padł na HGU, gdzie Pan Dawid będzie uczestniczył w następujących zajęciach:

• Urban Planning and Design Lab,
  • Land Use Planning and Development,
  • Environmental Impact Assessment,
  • Understanding Korean Social Structure and Culture.

Ponadto będzie uczęszczał na  lektorat z języka koreańskiego na poziomie średnio-zaawansowanym.

Mamy nadzieję, że nic nie stanie na przeszkodzie w związku z nieprzewidywalnymi uwarunkowaniami pandemicznymi i wyjazd dojdzie do skutku, za co już teraz trzymamy kciuki. Liczymy, że zainspiruje on pozostałych studentów do poszukiwania możliwości rozwoju na uczelniach partnerskich UAM.

Powodzenia!