Data publikacji w serwisie:

Zaproszenie do publikacji w numerze specjalnym czasopisma Rozwój Regionalny i Polityka Regionalna poświęconego cyfrowym geografiom czasu pandemii

Przekazujemy zaproszenie do publikacji od dr. Michała Rzeszewskiego, redaktora numeru specjalnego czasopisma Rozwój Regionalny i Polityka Regionalna (http://rr.home.amu.edu.pl/)  poświęconego cyfrowym geografiom czasu pandemii.

"Jest to czas globalnego kryzysu i ludzkiego cierpienia na wielu poziomach i w wielu wymiarach. Zapewne dla wielu z Państwa jest on również wypełniony rozlicznymi obowiązkami. Mimo to wierzę, że jest to również czas intensywnej naukowej refleksji i  obserwacji społeczno-przestrzennego wymiaru zachodzących zjawisk. Chciałbym zaprosić Państwa  do wspólnego zastanowienia się na rolą jaką cyfrowe technologie pełnią w okresie dystansowanie społecznego – w jaki sposób tworzą, kształtują i zapośredniczają przestrzenie i miejsca. Jest to moim zdaniem szansa na stworzenie, przy Państwa współudziale, ciekawego i intelektualnie stymulującego zeszytu poświęconego cyfrowej geografii.

Z uwagi na specjalny charakter tego numeru proszę o wcześniejsze przesłanie deklaracji uczestnictwa wraz z krótkim zarysem planowanego tekstu do 20 maja na adres mrz@amu.edu.pl. Po akceptacji na pełne teksty będziemy oczekiwać do 15 sierpnia. Numer planowany jest na III kwartał 2020. Będziemy akceptować publikacje zarówno w języku angielskim jak i polskim.

Dalsze szczegóły znajdą Państwo pod tym adresem.

Z poważaniem

Michał Rzeszewski
Pracownia Geografii Krytycznej
Laboratorium Geografii Cyfrowej i Systemów Informacji Geograficznej
Wydział Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej UAM"

Dokumenty

Nazwa Numer Obowiązujący od / Kto wydał Pobierz plik
Cyfrowe Geografie Pandemii 20.04.2020 Tomasz Herodowicz
PDF
Pobierz PDF Cyfrowe Geografie Pandemii(67.4 KB)