Stypendia NAWA dla Pracowników WGSEiGP

Z przyjemnością informujemy, że prof. Jacek Kotus i dr Wojciech Dyba otrzymali stypendia Programu im. Bekkera Narodowej Agencji Wymiany akademickiej.

Profesor Kotus podczas półrocznego pobytu na The University of Texas at Austin (Stany Zjednoczone) realizować będzie projekt "Anatomia miejsc generycznych". Doktor Dyba zbada natomiast "Wpływ technologii cyfrowych na przemysł oraz usługi w zakresie mobilności osób w Europie". Prace nad projektem będzie realizował w trakcie półtorarocznego pobytu na Uniwersytecie Padewskim (Włochy). Laureatom serdecznie gratulujemy!

Celem Programu im. Bekkera jest wsparcie naukowców i nauczycieli akademickich zatrudnionych w polskich uczelniach oraz jednostkach naukowych w dążeniu do doskonałości naukowej poprzez umożliwienie im odbycia stażu podoktorskiego, prowadzenia badań naukowych lub pozyskania materiałów do pracy naukowej w renomowanych ośrodkach zagranicznych na zasadach stypendialnych. Wyjazdy trwające od 3 do 24 miesięcy pozwolą im na pobyt w uznanych zespołach naukowych, realizację projektów wspólnie z wybitnymi naukowcami z zagranicy i nawiązanie długofalowej współpracy.