Data publikacji w serwisie:

Zbiórka dla Ukrainy - przekazanie darów

Z nieskrywaną radością pragniemy poinformować, że dary zebrane w ramach zbiórki organizowanej na Wydziale dotarły już do potrzebujących w Ukrainie. Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom - Pracownikom i Studentom WGSEiGP i zaprzyjaźnionego WNGiG oraz osobom spoza wspomnianych Wydziałów, które przekazywały dary osobiście oraz listownie. Na szczególne podziękowania zasłużyła mgr Julia Kaczmarek-Khubnaia, która była główną organizatorką akcji na Wydziale. Dziękujemy również wszystkim osobom, które wsparły Julię w segregowaniu i przewiezieniu zebranych darów. Państwa pomoc i zaangażowanie w sprawę były nieocenione!

Poniżej przekazujemy wiadomość od Bartka Wierciocha, który zawiózł dary do Ukrainy:

"Dzięki Waszej nieocenionej pomocy i podjętemu wysiłkowi - wszystko co przekazaliście zostało już dostarczone stronie ukraińskiej z Winnik. Jeszcze tego samego dnia, odbył się przeładunek darów, które w większości pojechały na front pod Kijów oraz częściowo do szpitala we Lwowie. 

Poniżej kilka słów od dyrektorki placówki, do której trafiły dary, skierowanych do Państwa: 

"Ще і ще раз безмежно вдячні Вам за підтримку та допомогу. Вже завтра в госпіталь поїдуть спортивні костюми та футболки. А ще бус заладуємо на фронт, до мого доброго друга під Київ" 

W drodze powrotnej udało się z kolei zabrać ze sobą rodzinę uciekającą z centralnej Ukrainy. Ira i jej dzieci: Jana (13), Katja (6) i Liza (4) dziś są już w bezpiecznym miejscu u swoich przyjaciół pod Białymstokiem. 

Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy zaufali, uwierzyli, że się uda i dołożyli swoją cegiełkę do tej akcji i bez których to wszystko nie byłoby możliwe. Nie będę tutaj wymieniał nikogo z nazwiska, bo jest Was naprawdę dużo, nie każdy ma konto na FB, nie każdego znam osobiście, a nie chciałbym nikogo pominąć. 

Wszyscy bez wyjątku spisaliście się nadzwyczajnie!"


Fotorelacja z przekazania darów: LINK

Dokumenty

Nazwa Numer Obowiązujący od / Kto wydał Pobierz plik
Fotorelacja - Ukraina .pdf 15.03.2022 Tomasz Herodowicz
PDF
Pobierz PDF Fotorelacja - Ukraina .pdf(1.5 MB)