Szanowni Państwo,
z ogromną przyjemnością informujemy o zapowiedzi konferencyjnej dotyczącej drugiej edycji Seminarium naukowego Człowiek - Przestrzeń – Miejsce, którego tematem przewodnim będą konflikty, nierówności i wykluczenie w przestrzeni miejskiej. Seminarium odbędzie się w formie zdalnej na przełomie stycznia i lutego 2024 roku. Planowane wydarzenie będzie składać się z dwóch części: seminaryjnej oraz warsztatowej. Pierwsza z nich zapewniać będzie pole do wymiany doświadczeń, koncepcji i wiedzy pomiędzy młodymi i doświadczonymi naukowcami oraz studentami. Wydarzenie ma stworzyć przestrzeń do merytorycznej dyskusji w gronie badaczy z dziedzin nauk humanistycznych oraz społecznych.
Problematyka drugiej edycji wydarzenia obejmować będzie następujące zagadnienia:
- przestrzeń miejska jako katalizator konfliktów,
- symboliczne zawłaszczanie przestrzeni,
- praktyki oporu w przestrzeni miejskiej,
- społeczne reakcje na konflikt,
- wykluczenie cyfrowe,
- stygmatyzacja miejsc i grup społecznych,
- segregacja w przestrzeni miejskiej.
W ramach części seminaryjnej planuje się organizację trzech sesji panelowych – eksperckich oraz jednej sesji będącej podsumowaniem badań doktorantów i młodych naukowców w formie tzw. migawek badawczych (5-minutowych filmów).
Planowane wydarzenie będzie oddziaływało nie tylko w zakresie naukowym, ale również dydaktycznym szczególnie w zakresie poszerzenia pól zainteresowań pracowników nauki, doktorantów oraz studentów.
W ramach części warsztatowej planowane są kursy na poziomie podstawowym oraz średniozaawansowanym dotyczące analizy danych jakościowych poprzez oprogramowanie CAQDAS – NVivo.
Szczegóły dotyczące wydarzenia przekazane zostaną w najbliższych miesiącach.
Zapraszamy również do zapoznania się z wystąpieniami panelistów w ramach pierwszej edycji Seminarium.
W przypadku pytań zachęcamy do kontaktu z dr inż. Maciejem Główczyńskim oraz dr inż. Adamem Wronkowskim poprzez wskazany adres mailowy: cadaqrlab@amu.edu.pl