Data publikacji w serwisie:

XXIV Poznański Festiwal Nauki i Sztuki na WGSEiGP - Relacja

W dniach  8-19. listopada br. odbyła się już XXIV edycja Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki. Wydarzenie po raz pierwszy odbywało się w formie hybrydowej, umożliwiając zarówno uczestnictwo zdalne, jak i spotkania w formie tradycyjnej. Jak co roku, w organizację wydarzenia zaangażowali się również pracownicy naszego wydziału, koordynowani przez dr Magdalenę Szczepańską.

Łącznie udało nam się w tym roku przygotować sześć pozycji festiwalowego programu. 9. listopada włączyliśmy się w wydarzenia zdalne, dostępne przez platformy on-line:

  • geoGRAfia - wykład dra Michała Rzeszewskiego i dra Tomasza Sowady o powiązaniach geografii i gier komputerowych;
  • Jakimi autami jeżdżą Polacy? Geografia motoryzacji w Polsce - wykład prof. dra hab. Tadeusza Stryjakiewicza i dra Bartłomieja Kołsuta udzialający odpowiedzi na liczne pytania frapujące miłośników motoryzacji.

Kolejne pozycje programu przygotowane przez naszych pracowników miały już charakter stacjonarny i odbyły się 15. listopada:

  • Produkcja stali - przemysł tradycyjny w erze globalizacji - wykład dr hab. Anny Tobolskiej, prof. UAM i dra hab. Romana Matykowskiego, prof. UAM o przemianach przemysłowych, które zachodziły szczególnie intensywnie od początku XXI wieku;
  • Zobaczyć "niewidzialne". Zapiski z podróży po geograficzno-historycznej mapie Polski - wykład dra Michała Dolaty o  reliktowych podziałach przestrzeni Polski;
  • Wzloty i upadki amerykańskiej motoryzacji - wykład dra Bartłomieja Kołsuta nawiązujący do bogatej historii motoryzacji w USA;
  • URBOPOLY - planszowa gra urbanistyczna - warsztaty zorganizowane przez dra Tomasza Sowadę i dra Michała Rzeszewskiego wraz ze studentami Zintegrowanego Planowania Rozwoju: Zuzannę Lis, Darię Bielak, Bartosza Gbiorczyka, Natalię Pawlik i Weronikę Krawczyk. W trakcie warsztatów młodzież licealna poznawała tajniki urbanizacji w wydaniu deweloperskim, grając w przygotowaną przez studentów wariację gry Monopoly.

Zachęcamy do zapoznania się z galerią zdjęć z wydarzeń stacjonarnych. Wydarzenia online zostały zarejestrowane i można je obejrzeć na naszym kanale YT. Więcej informacji i linki do filmów na naszej stronie: