Wydział reprezentowany we wszystkich zespołach problemowych KPZK PAN w kadencji 2023-2026

W dniu 9 maja w Warszawie Prezydium Komitetu Przestrzennego Zagospodarowania Kraju PAN podjęło decyzję w sprawie składu osobowego Zespołów Problemowych Komitetu w kadencji 2023-2026.

Nasz Wydział będzie reprezentowany w każdym z Zespołów:

• Zespół ds. obszarów miejskich i metropolitalnych

prof. Tomasz Kaczmarek

prof. Łukasz Mikuła – zastępca przewodniczącego

• Zespół ds. wielkoskalowych projektów infrastrukturalnych

dr Radosław Bul

dr Tomasz Kossowski

• Zespół ds. obszarów wiejskich

prof. Ewa Kacprzak

• Zespół ds. przestrzennego wymiaru krajowych i europejskich polityk publicznych

dr Bartłomiej Kołsut

dr Robert Perdał

• Zespół prawno-urbanistyczny

dr Paweł Motek

dr inż. Przemysław Ciesiółka

Mając na uwadze rolę KPZK PAN w podejmowaniu debat naukowych związanych z poszukiwaniem najlepszych rozwiązań z zakresu zintegrowanego planowania rozwoju oraz doskonaleniem metodologii z zakresu planowania przestrzennego i prowadzenia polityki regionalnej wybór naszych koleżanek i kolegów należy postrzegać jako istotne wzmocnienie pozycji Wydziału w skali ogólnopolskiej.

Serdecznie gratulujemy wyboru i życzymy sukcesów w pracy !