Wydział reprezentowany w Redakcji Studiów Regionalnych i Lokalnych

Z dniem 1 października br. zmianie uległ skład Redakcji czasopisma Studiów Regionalnych i Lokalnych. Nową Redaktor Naczelną została dr. hab. Agnieszka Olechnicka. Do składu Redakcji zaproszony został prof. dr hab. Paweł Churski. W gronie recenzentów tekstów zgłaszanych do kwartalnika od wielu lat bardzo aktywną grupę stanowią pracownicy naszego Wydziału, co potwierdza uznanie środowiska dla doświadczenia naszych Koleżanek i Kolegów.

Kwartalnik "Studia Regionalne i Lokalne", wydawany od 2000 roku przez Centrum Europejskich Studiów Regionalnych i Lokalnych Uniwersytetu Warszawskiego (EUROREG) oraz polską sekcję Regional Studies Association, jest jednym z najważniejszych polskich czasopism naukowych w dziedzinie rozwoju regionalnego i lokalnego. Profil kwartalnika odnosi się do szeroko rozumianych przestrzennych uwarunkowań rozwoju Polski, układów regionalnych i lokalnych, rozwoju miast i metropolii jak również obszarów wiejskich, które to zagadnienia są ujmowane w szerokiej perspektywie międzynarodowej. Publikują na jego łamach ekonomiści, geografowie, socjologowie, prawnicy i specjaliści w dziedzinie gospodarki przestrzennej, ale także pracownicy państwowej i samorządowej administracji. Czasopismo „Studia Regionalne i Lokalne” jest indeksowane w następujących bazach czasopism: SCOPUSERIH PLUSThe Central European Journal of Social Sciences and Humanities (CEJSH), Central and Eastern European Online Library (CEEOL) oraz BazEkon. Zgodnie z wykazem czasopism opublikowanym w komunikacie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 31 lipca 2019 roku za publikację w kwartalniku "Studia Regionalne i Lokalne" autor uzyskuje 40 punktów dla potrzeb tzw. oceny parametrycznej.