Wydział reprezentowany na konferencji Komisji Geografii Zarządzania Międzynarodowej Unii Geograficznej w Meksyku

W dniach 29 – 31 sierpnia 2022 w Meksyku odbyła się konferencja konferencji Komisji Geografii Zarządzania Międzynarodowej Unii Geograficznej (IGU Commission Geography of Governance) 'Local governance in a time of global emergencies', na której Wydział był prezentowany przez trzy wystąpienia.

Międzynarodowa konferencja organizowana w Mexico City przez IGU Commission Geography of Governance we współpracy z Metropolitan Autonomous University (UAM) oraz National Autonomous University of Mexico (UNAM), była okazją do wymiany wiedzy oraz doświadczeń.

Pierwszego dnia konferencji w panelu The Responses of Local Governance to the Global Climate Emergency prof. Paweł Churski oraz Patryk Kaczmarek zaprezentowali wystąpienie Co-creation for developing the local climate emergency responses – lessons from Poznań agglomeration in Poland. Drugiego dnia w panelu Local Government Response Towards the COVID-19 Pandemic,wystąpienie pod tytułem New urban governance as a way of building city resilience to pandemic-caused stress (COVID-19) zaprezentowały prof. Lidia Mierzejewska, dr Kamila Sikorska-Podyma oraz dr Marta Szejnfeld. Ostatniego dnia, również w panelu Local Government Response Towards the COVID-19 Pandemic, swoje wystąpienie pod nazwą Rebuilding a more resilient cultural and creative economy after covid-19 as a challenge to local government zaprezentowali prof. Krzysztof Stachowiak wraz z prof. Marcinem Adamczakiem z Wydziału Antropologii i Kulturoznawstwa UAM.

Więcej informacji na temat konferencji TUTAJ