Wspieramy nowoczesną edukację przyrodniczą

Odpowiadając na wyzwania przyszłości, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu uczestniczy w projekcie Code for Green. W ramach projektu prof. UAM Damian Łowicki z Wydziału Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej prowadzi mentoring skierowany do nauczycieli oraz warsztaty dla młodzieży ze szkół uczestniczących w programie.

W programie biorą udział nauczyciele i uczniowie z ośmiu szkół w Polkowicach, we Wrześni i w Poznaniu, którzy rozwijają się w nowoczesnych pracowniach Code for Green. Projekt finansowany jest ze środków fundacji Terre des hommes i Volkswagen Belegschaftsstiftung.

– Dzieci i młodzież korzystają w projekcie z zajęć projektowych dotyczących zastosowania programowania i robotyki w ochronie środowiska (prowadzonych przez dwoje nauczycieli w każdej z ośmiu szkół), zajęć terenowych prowadzonych cyklicznie w Parku Narodowym Ujście Warty, wykładów dotyczących różnych aspektów ochrony środowiska i dwudniowych zajęć na Politechnice Poznańskiej i UAM – mówi prof. Damian Łowicki.

Cały wywiad dostępny jest w najnowszym wydaniu Życia Uniwersyteckiego - link