Warsztaty projektowe dla uczniów z I LO w Szubinie

W miniony czwartek (23.05.2024) na naszym Wydziale odbyły się warsztaty projektowe pn.: Zielone zagospodarowanie terenu szkolnego, których zasadniczym celem było  przygotowanie przez uczniów wstępnych koncepcji zagospodarowania terenu zieleni przy ich szkole. W warsztatach wzięli udział uczniowie z I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Wyspiańskiego w Szubinie, realizujący projekt: "W zgodzie z naturą w szkole".

Warsztaty składały się z kilku części. We wstępie prof. dr hab. Paweł Churski przybliżył specyfikę naszego Wydziału i zaprezentował oferowane tutaj kierunki studiów. Następnie dr inż. arch. kraj. Tomasz Herodowicz wyjaśnił podstawowe zasady projektowania i pielęgnacji terenów zieleni. Odbyły się również zajęcia terenowe w Ogrodzie Klimatycznym, poprowadzone przez dr hab. UAM Katarzynę Fagiewicz, która przybliżyła uczniom tematy związane z zieloną infrastrukturą i omówiła przykładowe rozwiązania oparte na przyrodzie wykorzystywane w przestrzeni publicznej. Zasileni solidną dawką wiedzy uczestnicy warsztatów zostali podzieleni na zespoły i przystąpili do pracy w części projektowej, koordynowanej przez dr. Tomasza Herodowicza. W jej efekcie powstały różnorodne propozycje przyszłego zagospodarowania terenu zieleni przy I LO w Szubinie. W organizację warsztatów aktywnie włączyły się również dwie studentki gospodarki przestrzennej (studia magisterskie) - Wiktoria Cebulka i Weronika Pupka, które wspierały zespoły uczniowskie w części projektowej, stanowiły wsparcie logistyczne oraz chętnie dzieliły się z naszymi gośćmi doświadczeniami zdobytymi na studiach.

Wszystkim zaangażowanym osobom dziękujemy za sprawną organizację wydarzenia, a licealistom życzymy sukcesów w realizacji opracowanych projektów.