Utworzenie nowego Wydziału Gospodarki Przestrzennej i Transformacji Regionów (UE w Katowicach)

W ostatnich dniach dotarła do nas informacja o utworzeniu nowego wydziału na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach - Wydziału Gospodarki Przestrzennej i Transformacji Regionów. Jest to kolejny krok w kierunku wzmocnienia naszej dyscypliny naukowej. Pracownikom nowego wydziału gratulujemy i życzymy owocnej pracy obfitującej w sukcesy naukowe. Jednocześnie deklarujemy pełną otwartość na prowadzenie szerokiej współpracy między naszymi jednostkami.

Za utworzeniem nowego Wydziału przemawiał dorobek naukowy, dydaktyczny oraz ekspercki w problematyce gospodarki przestrzennej, środowiskowej i regionalnej, a także pozycja i rozpoznawalność środowiska UE w Katowicach wśród naukowców specjalizujących się w tego rodzaju zagadnieniach. 17 maja 2023 r. JM Rektor UE, prof. dr hab. inż. Celina M. Olszak wręczyła powołanie na Dziekana Wydziału Gospodarki Przestrzennej i Transformacji Regionów dr hab. Adamowi Drobniakowi, prof. UE.

Wydział składa się z pięciu katedr:

1. Katedra Analiz i Prognozowania Rynku Pracy,
  2. Katedra Badań Strategicznych i Regionalnych,
  3. Katedra Gospodarki Przestrzennej i Środowiskowej,
  4. Katedra Polityki Społecznej, Gospodarczej i Środowiskowej,
  5. Katedra Transformacji Energetycznej.

Więcej informacji na temat utworzenia nowego wydziału można znaleźć na stronie UEK.