Strategia Rozwoju Ponadlokalnego Metropolii Poznań – warsztaty kierunkowe

W ramach zawartego porozumienia między Stowarzyszeniem Metropolia Poznań a Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu pracownicy naszego wydziału kontynuują prace badawcze wspierające proces opracowania Strategii Rozwoju Ponadlokalnego Metropolii Poznań.

W dniach 13 czerwca i 4 lipca br. wydział gościł pracowników urzędów oraz członków zarządów JST wchodzących w skład stowarzyszenia.

Celem warsztatów było podsumowanie wniosków wynikających ze zrealizowanych badań diagnostycznych oraz identyfikacja głównych działań kierunkowych, które powinny być realizowane w formie zadań przygotowanych i wykonywanych na poziomie ponadlokalnym.

Warsztaty były również okazją do zapoznania się z zakresem zmian wynikających z procedowanej nowelizacji Ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym w kontekście ich skutków dla programowania polityki rozwoju na poziomie ponadlokalnym.

Efekt warsztatów będzie stanowił podstawę do przyjęcia założeń dotyczących części kierunkowej opracowywanej przez Stowarzyszenie Metropolia Poznań nowej strategii rozwoju ponadlokalnego dla obszaru funkcjonalnego Poznania.