Data publikacji w serwisie:

Spotkanie Ambasador Wielkiej Brytanii z pracownikami UAM

W piątek 18 czerwca 2021 pracownicy i studenci Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu wzięli udział w śniadaniu z JE Anną Louise Clunes – Ambasador  Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej w Polsce.

Spotkanie odbyło się w Hotelu Mercure na zaproszenie Ambasady Brytyjskiej w Polsce, w towarzystwie Konsula Honorowego Włodzimierza Walkowiaka.

Podczas śniadania poruszono kilka zagadnień dotyczących pracy naukowej naszego Uniwersytetu oraz aktywności studenckiej, uwzględniając zwłaszcza działalność poznańskiego ośrodka geograficznego reprezentowanego na spotkaniu zarówno przez geografów fizycznych jak i społeczno-ekonomicznych.  Dużym zainteresowaniem cieszyły się projekty realizowane na naszym Uniwersytecie - projekt TeRRIFICA (realizowany na WGSEIGP), Zielony Uniwersytet oraz przygotowywanie rekomendacji na potrzeby Poznańskiego Panelu Obywatelskiego.

Zostały również przedstawione założenia projektów naukowych realizowanych na WNGIG – eksploracja Syberii (wraz z brytyjskimi partnerami), badania paleoekologiczne, badania nad rozwiązaniami opartymi na zasobach przyrody, restytucja i ochrona torfowisk w miastach i obszarach leśnych (badania naukowe i popularyzacja) oraz prowadzone na tym Wydziale eksperymenty globalnego ocieplenia.

Istotnym tematem była też sprawiedliwa transformacja energetyczna i ekologiczna we wschodniej Wielkopolsce wspierana przez ekspertów z obu wydziałów geograficznych UAM. Spore zainteresowanie Pani Ambasador budziła również działalność studencka realizowana przez Akademickie Koło Naukowe Gospodarki Przestrzennej, Studenckie Koło Naukowe Geografów oraz Koło Naukowe Przyrodników.

W spotkaniu wzięli udział pracownicy Wydziału Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej - prof. dr hab. Paweł Churski, dr Joanna Morawska-Jancelewicz, mgr inż. Patryk Kaczmarek oraz pracownik Wydziału Nauk Geograficznych i Geologicznych - prof. dr hab. Mariusz Lamentowicz wraz z studentami Darią Wochal (członkinią Studenckiego Koła Naukowego Geografów) oraz Oskarem Kołackim (Koło Naukowe Przyrodników).

Komunikat prasowy dotyczący spotkania został również opublikowany na stronie UAM (LINK).