Przedstawiciele Zespołu KPZK PAN dyskutowali na naszym Wydziale o finansach samorządowych

W czwartek 23 listopada na naszym Wydziale obradował zespół ds. przestrzennego wymiaru europejskich i krajowych polityk publicznych Komitetu Przestrzennego Zagospodarowania Kraju Polskiej Akademii Nauk (KPZK PAN), kierowany przez dra Radomira Matczaka.

Tematem posiedzenia były zagadnienia związane z finansami publicznymi, algorytmami ich podziału oraz potencjalnymi zmianami w finansach samorządowych. W pracach zespołu uczestniczą przedstawiciele Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej, urzędów marszałkowskich oraz uczelni wyższych i instytutów badawczych z całej Polski, w tym przedstawiciele naszego Wydziału: prof. Paweł Churski, dr Robert Perdał i dr Bartłomiej Kołsut. Partnerem posiedzenia było Stowarzyszenie Metropolia Poznań, którego przedstawiciele uczestniczyli w obradach.