POLREG 2023 i wręczenie nagrody KPZK PAN

W dniach 22-24.10.2023 r. we Wrocławiu odbyła się III Polska Konferencja Badań Miejskich i Regionalnych: POLREG 2023 pod hasłem: Przestrzeń i regiony w nowoczesnej gospodarce. Jednym z punktów programu była uroczysta sesja KPZK, w trakcie której wręczone zostały nagrody w konkursie im. Konrada Czapiewskiego pod patronatem KPZK PAN na najlepszą pracę doktorską z zakresu gospodarowania przestrzenią. Wśród laureatów znalazły się osoby, które obroniły prace na naszym Wydziale.

Autorami wyróżnionych prac doktorskich byli:

• dr inż. Maciej Główczyński za pracę: Wpływ mediów przestrzennych na proces cyfrowego wytwarzania miejsca,
  • dr Flavio Besana za pracę: The future of shrinking areas in the EU: Potential policy impacts in light of pressing pandemic, environmental and institutional challenges.

W imieniu drugiego z laureatów nagrodę odebrał dziekan naszego Wydziału - prof. dr hab. Paweł Churski. Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów naukowych.

W konferencji aktywny udział wzięli prof. dr hab. Paweł Churski, dr inż. Maciej Główczyński, dr inż. arch. kraj. Tomasz Herodowicz oraz dr Robert Perdał. Wszystkie wystąpienia naszych pracowników spotkały się z zainteresowaniem ze strony uczestników wydarzenia i były przedmiotem ożywionej dyskusji. Szczegóły można znaleźć w programie konferencji, który znajduje się pod tym linkiem.