Podsumowanie XVI Konferencji z cyklu "Rozwój obszarów wiejskich"

XVI Konferencja z cyklu "Rozwój obszarów wiejskich" pt. "Współczesne gospodarowanie przestrzenią na obszarach wiejskich" pod patronatem Dziekana Wydziału Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej prof. dr. hab. Pawła Churskiego odbyło się 19.10.2022 roku w Muzeum Narodowym Rolnictwa  i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie.

Seminarium zorganizowane zostało przez:

• Stowarzyszenie Geodetów Polskich Oddział Wielkopolski w Poznaniu,
  • Zakład Geografii Rolnictwa i Wsi, Wydziału Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej UAM,
  • Zakład Geografii Kompleksowej Wydziału Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej UAM,
  • Stacja Ekologiczna UAM w Jeziorach Wydziału Biologii UAM,
  • Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie.

Seminarium odbyło się w formie hybrydowej i udział w nim wzięło ponad stu uczestników  tj. naukowców i praktyków z całej Polski. Wydarzenie zostało podzielone na trzy tematyczne sesje. Tematem pierwszej sesji były nowe tendencje w teorii i praktyce administrowania  i gospodarowania na terenach wiejskich. Kolejne sesje dotyczyły aspektów związanych z planowaniem przestrzennym i ochroną krajobrazu rolniczego. Dziękujemy za ożywione dyskusje, które zawsze stanowią wartość dodaną takich wydarzeń.