Podsumowanie warsztatów doktoranckich AESOP

W sobotę 8 lipca na Wydziale Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej zakończyły się czterodniowe warsztaty doktoranckie organizowane pod auspicjami AESOP (Europejskiego Stowarzyszenia Szkół Planowania Przestrzennego) pod hasłem: „From Challenges to Responses: Integrated Planning Approaches in Turbulent Times”.

Wydarzenie zgromadziło w Poznaniu młodych badaczy z Austrii, Belgii, Chin, Czech, Estonii, Finlandii, Francji, Holandii, Indii, Niemiec, Portugalii, Serbii, Stanów Zjednoczonych, Turcji, Wielkiej Brytanii i Włoch, którzy pod opieką mentorów rozwijali swój warsztat naukowy.

Warsztaty obfitowały w niezwykle interesujące dyskusje oraz prezentacje odmiennych podejść do planowania przestrzennego. Zajęcia obejmowały konsultacje indywidualne i grupowe prac doktorskich, szkolenia z przygotowywania abstraktów konferencyjnych, aplikowania do czasopism naukowych, stosowania różnych metod badawczych oraz prowadzenia badań naukowych. Pomimo niesprzyjającej pogody udało się odbyć dwa spacery badawcze po Poznaniu, wziąć udział w koncercie nad Wartą, a także odbyć warsztaty dotyczące łączenia pracy naukowej z życiem osobistym. W zgodnej opinii warsztaty były niezwykle bogatym w wydarzenia, inspirującym i rozwijającym spotkaniem, zarówno dla doktorantów, jak i mentorów.