Nowi doktorzy na naszym Wydziale

W dniu 28 listopada po przeprowadzeniu publicznej obrony rozprawy doktorskiej pt. "Gruzja i jej regiony na poradzieckiej ścieżce rozwoju społeczno-gospodarczego: uwarunkowania, poziom oraz dynamika procesu" rada naukowa dyscypliny geografia społeczno-ekonomiczna i gospodarka przestrzenna nadała mgr Julii Kaczmarek-Khubnaia stopień naukowy doktora. Praca została przygotowana pod kierunkiem promotora prof. dr. hab. Tadeusza Stryjakiewicza oraz promotora pomocniczego dr. Cezarego Mądrego. Funkcję recenzentów pełnili: prof. dr hab. Daniela Szymańska (Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu), dr hab. Katarzyna Szmigiel-Rawska, prof. UW (Uniwersytet Warszawski) oraz dr hab. Krzysztof Gwosdz, prof. UJ (Uniwersytet Jagielloński).

Pani Doktor serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

W dniu 29 listopada po przeprowadzeniu publicznej obrony rozprawy doktorskiej pt. "The future of shrinking areas in the EU: potential policy impacts in light of pressing pandemic, environmental and institutional challenges" rada naukowa dyscypliny geografia społeczno-ekonomiczna i gospodarka przestrzenna nadała mgr Flavio Besanie stopień naukowy doktora. Rada podjęła również decyzję o wyróżnieniu rozprawy doktorskiej. Praca została przygotowana pod kierunkiem promotora prof. dr. hab. Tadeusza Stryjakiewicza oraz promotora pomocniczego dr. Kaia Boehme (Spatial Foresight GmbH, Luksemburg) w ramach projektu programu Horyzont 2020 "RE-CITY: Reviving shrinking cities – innovative paths and perspectives towards livability for shrinking cities in Europe". Funkcję recenzentów pełnili: prof. dr hab. Ján Buček (Uniwersytet Komeńskiego w Bratysławie), prof. dr hab. Tomasz Komornicki (lnstytut Geografii i Przestrzennego Zagospodarowania PAN w Warszawie) oraz prof. dr hab. Andrzej Miszczuk (Uniwersytet Marii Curie-Sklodowskiej w Lublinie).

Panu Doktorowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

W dniu 2 grudnia po przeprowadzeniu publicznej obrony rozprawy doktorskiej pt. "Wpływ mediów przestrzennych na proces cyfrowego wytwarzania miejsc" rada naukowa dyscypliny geografia społeczno-ekonomiczna i gospodarka przestrzenna nadała mgr inż. Maciejowi Główczyńskiemu stopień naukowy doktora. Praca została przygotowana pod kierunkiem promotor dr hab. inż.  Sylwii Staszewskiej oraz promotora pomocniczego prof. dr hab. inż. arch. Tomasza Ossowicza, (Politechnika Wrocławska) w ramach projektu GeoInterAplikacje. Funkcję recenzentów pełnili: prof. dr hab. Piotr Werner (Uniwersytet Warszawski), prof. dr hab. Marcin Wójcik (Uniwersytet Łódzki) oraz dr hab. Krzysztof Janc (Uniwersytet Wrocławski).

Panu Doktorowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!