Naukowcy współpracujący z Wydziałem na czołowych miejscach w Rankingu ScholarGPS

Z przyjemnością informujemy, że w najnowszym notowaniu rankingu Portalu ScholarGPS prezentującego najbardziej aktywnych i produktywnych naukowców na świecie (Highly Ranked Scholars) za ich wyjątkowe wyniki w różnych dziedzinach, dyscyplinach i specjalnościach pierwszą pozycję na liście w zakresie specjalności statystyka przestrzenna (biorąc pod uwagę, wszystkie lata od czasu istnienia tej specjalności –„lifetime”) zajął prof. Daniel A Griffith (USA).

Z kolei na dziewiątym miejscu niniejszego zestawienia sklasyfikowano prof. Rogera Bivanda (Norwegia).

Warto dodać, że obaj naukowcy byli wielokrotnymi gośćmi Wydziału, (w tym również jako profesorowie wizytujący).

Należy także podkreślić, iż obydwaj profesorowie współpracują z naszym Wydziałem  i mają wspólne publikacje z naszymi pracownikami.

Obu Panom profesorom serdecznie gratulujemy niniejszego wyróżnienia!