Monografia naukowa pod redakcją prof. UAM dr. hab. Roberta Kudłaka

Pod redakcją prof. UAM dr. hab. Roberta Kudłaka nakładem prestiżowego wydawnictwa Routledge ukazała się monografia naukowa pt. „The Impact of Corporate Social Responsibility - Corporate Activities, the Environment and Society”.

Praca wpisuje się w aktualną debatę naukową dotyczącą społecznych i środowiskowych efektów zaangażowania przedsiębiorstw w społeczną odpowiedzialność biznesu (Corporate Social Responsibility, CSR). Mimo długiej tradycji badań nad CSR oraz bardzo bogatej literatury w tym zakresie, wciąż niewiele wiadomo czy i w jakim stopniu dobrowolne działania podmiotów gospodarczych przyczyniają się do podniesienia dobrobytu społecznego oraz poprawy stanu środowiska przyrodniczego. Celem monografii jest próba odpowiedzi na te pytania.

Książka jest zbiorem rozdziałów o charakterze przeglądowym, empirycznym i teoretycznym przygotowanych przez międzynarodowe grono autorów reprezentujących różne dyscypliny i podejścia do badań nad społeczną odpowiedzialnością biznesu.

Współredaktorami monografii byli: prof. Ralf Barkemeyer i prof. Lutz Preuss (obydwaj Kedge Business School, Francja) oraz dr Anna Heikkinen (University of Tampere, Finlandia).

Więcej informacji dostępnych jest na stronie wydawnictwa TUTAJ