LOESS Literacy boost through an Operational Educational Ecosystem of Societal actors on Soil health

to projekt obejmujący 20 partnerów europejskich, który uzyskał finansowanie w ramach konkursu HORIZON-MISS-2022-SOIL-01 (Research and Innovation actions to support the implementation of the Soil health and Food Mission) Topic: HORIZON-MISS-2022-SOIL-01-07.

Osoby reprezentujące UAM w projekcie: prof. UAM Karolina Lewińska (WNGiG), koordynator; prof. UAM Ewa Kacprzak, prof. UAM Cezary Kaźmierowski (WNGiG), prof. UAM Barbara Maćkiewicz, dr Joanna Morawska, dr inż. Magdalena Szczepańska.

Projekt będzie realizowany przez zespoły WGSEiGP oraz WNGiG. Celem projektu będzie zidentyfikowanie najważniejszych europejskich instytucji w zakresie edukacji na temat znaczenia gleb oraz potrzeb edukacyjnych w tym zakresie wśród trzech grup docelowych: uczniów szkół, studentów i społeczeństwa. Na tej podstawie zostaną przygotowane w procesie ko-kreacji odpowiednie moduły edukacyjne, w tym Atlas Gleb. Przy obu wydziałach powstanie także edukacyjna mini farma/ogród warzywny.

Projekt będzie trwał 36 miesięcy, a jego dofinansowanie dla UAM to kwota ponad 253 tys. euro.