Jubileusz z okazji 80. urodzin Pana prof. dr hab. Jerzego J. Paryska

Mamy zaszczyt poinformować, że w dniu 17 marca br., o godz. 12.00, w sali 21 Collegium Geographicum Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, przy ul. Krygowskiego 10 odbyła się uroczystość jubileuszowa z okazji 80. rocznicy urodzin Pana prof. dr hab. Jerzego J. Paryska.
Kariera naukowa Jubilata wiąże się z Uniwersytetem im. A. Mickiewicza w Poznaniu, w szczególności z Instytutem Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej Wydziału Nauk Geograficznych i Geologicznych (obecnie Wydziałem Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej).
Prof. dr hab. Jerzy J. Parysek jest znanym w środowisku geografów zarówno w kraju, jak i na arenie międzynarodowej uczonym. Dorobek naukowy Profesora obejmuje blisko 300 oryginalnych publikacji naukowych, poświęconych przede wszystkim problematyce gospodarki przestrzennej, rozwoju lokalnego, urbanizacji, metropolizacji i rewitalizacji.
Z okazji urodzin składamy dostojnemu Jubilatowi najlepsze życzenia zdrowia, pomyślności i dalszej, owocnej aktywności naukowej.
Dziekan Wydziału
Prof. dr hab. Paweł Churski
Organizatorzy:
prof. UAM dr hab. Lidia Mierzejewska
prof. UAM dr hab. Magdalena Wdowicka

(zdjęcia autorstwa Rafała Lemańskiego)