III Dzień Kariery na WGSEiGP UAM

23 listopada 2023 roku w godzinach od 10.00 do 14.00 odbył się Dzień z Biurem Karier UAM: III Dzień Kariery – Studia i co dalej?. Wydarzenie zorganizowano wraz z Biurem Karier UAM oraz WNGiG UAM.

W czasie Dnia z Biurem Karier studenci mieli możliwość:

• wziąć udział w inspirujących spotkaniach pt. „Odkryj swoje mocne strony i wykorzystaj je w planowaniu kariery” oraz „Z geografią przez życie: od pasji do profesji”, które odbyły się w godzinach od 10.00 do 11.30 w Auli Krygowskiego,
  • dowiedzieć się o możliwych ścieżkach kariery podczas rozmowy z przedstawicielami zaproszonych firm i instytucji,
  • poznać ofertę Biura Karier UAM,
  • skorzystać z CV point i omówić dokumenty aplikacyjne,
  • spróbować swoich sił w konkursie i wygrać wartościowe nagrody,
  • połączyć przyjemne z pożytecznym i zwiększyć swoje szanse na rynku pracy.

W Dniu Kariery UAM na WGSEiGP udział wzięły następujące firmy:

• ABW Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego,
  • Wielkopolskie Muzeum Niepodległości,
  • Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego,
  • ZUS Zakład Ubezpieczeń Społecznych,
  • Związek Miast Polskich.

W trakcie wydarzenia wybrane instytucje przedstawiły studentom oferty praktyk i staży na specjalnie przygotowanych stanowiskach. Odbyły się także spotkania Rad Programowych z Radami Gospodarczymi, na których omówiono m. in. wyzwania związane z kształceniem studentów na poszczególnych kierunkach studiów. Najważniejszym punktem programu była debata studencka, w której udział wzięli członkowie Rady Gospodarczej, przedstawiciele zaproszonych instytucji oraz studenci wraz z wykładowcami. W panelu dyskusyjnym uczestniczyli:

• Pan Ryszard Grobelny – Przewodniczący Rady Gospodarczej działającej przy WGSEIGP, przedstawiciel Związku Miast Polskich,
  • Pani Natalia Weremczuk – Dyrektor Miejskiej Pracowni Urbanistycznej, przedstawiciel środowiska urbanistów,
  • Pan Arkadiusz Ptak – Burmistrz Miasta i Gminy Pleszew, przedstawiciel administracji samorządowej,
  • Pan Radosław Kulupa – Kierownik projektu ds. realizacji wystawy stałej w Wielkopolskim Muzeum Niepodległości, przedstawiciel absolwentów WGSEiGP.

Moderatorami wydarzenia byli studenci gospodarki przestrzennej – Pan Dawid Kozubek i Pan Szymon Ślugaj. Zapytali oni panelistów m. in. o kwestie kluczowych umiejętności i kompetencji, które według nich są niezbędne w kontekście wymagań współczesnego rynku pracy. Dodatkowo poruszono także temat wyzwań związanych z rozwojem społeczno-gospodarczym miast polskich oraz reformą systemu planowania przestrzennego w Polsce.

Dzień z Biurem Karier zorganizowany został przy aktywnym zaangażowaniu absolwentów i studentów WGSEiGP i cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Wydarzenie to z pewnością wpisze się w harmonogram stałych spotkań na naszym Wydziale.

Notatkę przygotowali: Dawid Kozubek, Szymon Ślugaj