dr Artur Musbach gościem na naszym Wydziale

W poniedziałek 16 października gościliśmy na naszym Wydziale dra Artura Musbacha, pracownika naukowego Intelligent Mobility Design Centre w Royal College of Art w Londynie.

Spotkanie to było okazją do wymiany doświadczeń w zakresie badań mobilności i rozwoju motoryzacji z zespołem Zakładu Geografii Ekonomicznej (Prof. Tadeusz Stryjakiewicz, Prof. Robert Kudłak, Dr Bartłomiej Kołsut, Prof. Michał Męczyński oraz Mgr inż. Bartosz Doszczeczko), który przedstawił wyniki swoich badań opublikowane m.in. w książce The Economic Geography of the Car Market. The Automobile Revolution in an Emerging Economy (Wydawnictwo Routledge). Przykład rewolucji motoryzacyjnej w Polsce był podstawą do szerszej dyskusji na temat handlu międzynarodowego samochodami używanymi, jego wpływu na rynek pierwotny oraz tego, jak motoryzacja i samochody wpływają na środowisko i zdrowie mieszkańców regionów miejskich.

Spotkanie było także okazją do przedyskutowania potencjalnych przyszłych pól współpracy naukowej.