Data publikacji w serwisie:

Absolutorium Wydziału Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej

W dniu 4 lutego 2024 r. o godzinie 12:00 w Auli UAM (Collegium Minus) odbyło się Absolutorium dla studentów kierunków inżynierskich Wydziału Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej, a także Wydziału Nauk Geograficznych i Geologicznych, Wydziału Fizyki i Wydziału Matematyki i Informatyki. Była to pierwsza w historii Wydziału Uroczystość Absolutoryjna studentów studiów 3,5-letnich inżynierskich.

Swoją obecnością uroczystość zaszczycili m.in: Prof. dr hab. Przemysław Wojtaszek, Prorektor UAM ds. projektów badawczych i doktorantów, Prof. dr hab. Paweł Churski, Dziekan Wydziału Geografii Społeczno – Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej UAM, pracownicy Wydziału, a także absolwenci i absolwentki wraz z przybyłymi na uroczystość rodzinami.

Absolutorium w roku 2024 otrzymali absolwenci kierunków realizowanych na Wydziale Geografii Społeczno – Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej: Gospodarki Przestrzennej (studia stacjonarne i niestacjonarne 3,5-letnie pierwszego stopnia) oraz Zintegrowanego Planowania Rozwoju (studia stacjonarne 3,5-letnie pierwszego stopnia).

Uroczystość Absolutorium stanowi jedną z ostatnich okazji do spotkania się z wykładowcami i przyjaciółmi. Jest to również niezapomniana chwila także dla rodzin i bliskich absolwentów. Otrzymanie absolutorium daje studentowi poczucie spełnienia i satysfakcji z trudów, które włożył w zdobycie wiedzy i umiejętności podczas trwania studiów. Otwiera ono również przed nim nowe możliwości zawodowe i edukacyjne, ponieważ ukończenie studiów z dyplomem lub stopniem naukowym zwykle zwiększa szanse na zdobycie atrakcyjnej pracy, lub kontynuowanie edukacji na poziomie licencjackim i magisterskim.

Poniżej znajduje się galeria zdjęć (fot. Michał Kalet).