Data wydarzenia: -

Dzień Geografa na WGSEiGP

Zapraszamy 23 kwietnia na Dzień Geografa

Dzień Geografa to inicjatywa, którą wspólnie organizują Wydział Nauk Geograficznych i Geologicznych i Wydział Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej UAM.  Na wydarzenie w ramach Dnia Geografa zapraszamy wszystkich zainteresowanych dyscypliną geograficzną, zwłaszcza grupy uczniowskie wraz z nauczycielami.

Celem tych obchodów jest popularyzacja i uświadomienie społeczeństwu roli i znaczenia geografii jako nauki teoretycznej i aplikacyjnej oraz przedmiotu edukacji.

Dzień będzie miał charakter otwarty dla wszystkich zainteresowanych tematyką geograficzną.

Podczas Dnia Geografa można będzie wziąć udział w wielu wydarzeniach, m.in. w:
* sesji z prezentacjami multimedialnymi dotyczącymi wyzwania współczesnych miast,
* konkursach wiedzy i umiejętności geograficznych,
* zajęciach przygotowanych dla uczniów prowadzonych przez Pracowników i Studentów Wydziałów Wydział Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej UAM i Wydział Nauk Geograficznych i Geologicznych UAM w Poznaniu.